Halita  je prvá vedecky vyvinutá liečba na kontrolu  zápachu z úst. ( halitóza – zápach z úst )
Zápach z úst je veľký problém. Nielen pre pacienta, ktorý má zlý dych, ale aj pre okolie tohto človeka ako aj jeho partnera, priateľov alebo kolegov. Pacienti, ktorí sú si vedomí zlého dychu sa často hanbia za svoje problémy a snažia sa zápach z úst maskovať žuvačkou, čerstvým pečivom alebo ústnou vodou. Niekoľko klinických štúdií ukazujú, že jeden z piatich ľudí trpí zlým dychom. Veľkým omylom je, že zápach z úst je spôsobený žalúdočnými ťažkosťami. Približne  87% týchto ťažkostí so zápachom z úst je spôsobené ochoreniami  ďasien, zlou ústnou hygienou, abscesmi. Vedecký výskum ukazuje, že plak a baktérie  na jazyku pacienta sú  jednou z hlavných príčin zlého dychu. Zápach z úst pochádza z ústnej dutiny a najmä zo zadnej časti jazyka. Táto časť je trochu drsná, má  drážky a trhliny, v ktorých sa nachádza veľké množstvo anaeróbnych  baktérií produkujúcich síru.

Prípravky proti zápachu z úst

Dentaid ponúka 4 výrobky na odstránenie zápachu z úst, ktorý pochádza  z prchavých sírnych plynov, s ktorými  je  potrebné bojovať. Povlak na jazyku sa vytvára každý deň, preto je dôležité, aby bol  denne odstránený. Halita produkty sú  zamerané na účinný boj proti príčine problému, na rozdiel od mnohých iných výrobkov, ktoré sa snažia len  maskovať zlý dych, pomocou pridania mäty alebo mentolu. Tieto produkty ovplyvňujú chuť pacienta ale nesústreďujú sa na príčinu problému. Halita produkty sú bez alkoholu. Alkohol v ústnych vodách  možné vysúšať ústa. Sucho v ústach môže podporovať produkciu prchavých sírnych plynov. Existuje niekoľko vedeckých publikácií na výrobky, ktorých účinnosť je Halitou preukázaná.
–           Halita produkty eliminujú baktérie z povrchu jazyka spôsobujúce zlý dych.
–           Neutralizujú zápachové plyny z vyššie uvedených baktérií.

Účinok liečby
Keď sa  Halita výrobky používajú  každodenne, kladný výsledok liečby sa  prejaví už o niekoľko  dní. Zápach z úst sa radikálne zníži a často zmizne úplne. Pre udržanie dobrého výsledku je denné používanie týchto produktov nevyhnutné. Dôvodom je, že plak na jazyku a produkcia prchavých sírnych plynov, ktoré spôsobujú zápach z úst sa vytvárajú na jazyku každý deň. Denné čistenie jazyka  je  základom pre dobrú prevenciu príznakov. Pri silnom zápachu z úst je potrebné denne používať Halita ústnu vodu a  kloktať.  Okrem používania Halita výrobkov je dôležité  udržiavať ústnu hygienu každý deň.

 ==============================================

Halita –  ústna voda na svieži dych
Pre dôkladnú liečbu zápachu z úst, je ideálne ako doplnok k zubnej paste Halita používať  ústnu vodu  Halita.

Zloženie
0,05 % Chlórhexidín diglukonát. Širokospektrálne antiseptikum s dlhou účinnosťou. Má baktericídne a bakteriostatické vlastnosti. Vhodný  pre prípady potrebné k obnoveniu zdravia ústnej dutiny.
0,05 % Cetylpyridinium chlorid.  Antiseptikum s vysokou anti-plakovou   účinnosťou, ktoré zvyšuje účinky Chlórhexidínu.
0,14 % Zinok laktát. Inhibuje a znižuje krvácanie ďasien a zvyšuje antiseptický účinok Cetylpyridinium chloridu (CPC).

Indikácie
– Dočasný zápach z úst vďaka potravinám, nápojom, tabaku, hormonálnym zmenám a pod..
– Chronický zlý dych (zápach z úst) v dôsledku hromadenia baktérií, ktoré produkujú plyny a spôsobujú, zápach v ústnej dutine.

Návod na použitie
Kloktať 15 ml ústnej vody (ráno a večer) po dobu jednej minúty. Je vhodné pred kloktaním použiť Halita čistič jazyka.
Neprehĺtať a uchovávať mimo dosahu detí!

Upozornenie
V niektorých prípadoch môže nastať zmena chuti na začiatku liečby. Tento účinok zvyčajne zmizne, po niekoľkých dňoch pravidelného používania. Produkt obsahuje Chlórhexidín, aktívnu zložku, ktorá môže spôsobiť dočasné škvrny na zuboch. Avšak, vzhľadom k nízkej koncentrácii a špeciálnemu zloženiu tohto výrobku, tieto škvrny sú veľmi zriedkavé a objavia sa len po dlhodobej konzumácií červeného vína, kávy a tabaku. Tieto škvrny sa dajú ľahko odstrániť. 
Balenie
500 ml

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Halita- ústna voda na zápach z úst”